FAQ

– Jak poznać, że filtr jest do wymiany?

Filtry Cristal wytrzymują w zależności od stężenia zanieczyszczeń i częstotliwości noszenia 20-60 godzin co daje około 1-2 tygodni użytkowania. Filtr ma ograniczoną pojemność i “wypełnia się” szkodliwymi pyłami. W momencie gdy jest zapełniony zmienia kolor na szary. Wtedy powinniśmy wyrzuć stary filtr i zastąpić go nowym.

 

– Jak wymieniać filtr?

Najlepiej zgiąć filtr na pół, wsunąć do kieszonki, a następnie wyprostować już w kieszonce.

 

– Jak działa filtr?

Filtr Cristal to pięciowarstwowa konstrukcja. Za wychwytywanie pyłów odpowiada podwójna warstwa materału Meltblown, to ona odpowiada za zatrzymywanie pyłów PM2,5 i PM10. Wspomagana jest w tym przez warstwę osłonową Spunbond.

W sercu filtra znajduje się warstwa węgla aktywnego, który odpowiada za oczyszczanie wdychanego powietrza z zanieczyszczeń chemicznych.

 

– Ile filtrów dostanę do kupionej maski?

Do każdej maski dodajemy dwa filtry, chyba że trwa promocja.


– Czym rozni sie nasza maska od innych?

Maska Cristal została zaprojektowana w Polsce. Każdy z naszych produktów produkowany jest ręcznie w Polsce. Dzięki użyciu zwiewnych materiałow maska jest lekka i wygodna.

Unikalny design i wzory charakteryzują naszą maskę. Prócz właściwości ochronnych zależało nam również na odpowiednim wyglądzie produktu. By chronić się z przyjemnością.

Dlaczego maska nie ma zaworków odpowietrzających?

Maska Cristal nie posiada zaworów dzięki zastosowaniu zwiewnych materiałów. Powietrze może swodownie przepływać przez maskę.

 

Czy maska utrudnia oddychanie?

Charakterystyka filtrów antysmogowych powoduje, że nie da się ochronić przed drobnymi pyłami bez obniżenia przepływu powietrza. Przy projektowaniu naszej maski dołożyliśmy wszelkich starań by możliwie zmniejszyć utrudnienia oddechowe. Dzięki temu maska idealnie nadaje się na codzień.

 

Przed czym choroni mnie maska z filtrem?

Prócz ochrony przed smogiem filtr Cristal wyłapuje również drobnoustroje chorobotwórcze, alergeny, dym tytoniowy i spaliny.

Smogowi towarzyszy zazwyczaj niska temteratura. Dzięki naszej masce nie tylko ochronisz się przed smogiem ale także ocieplisz zmarznięte policzki w zimowe dni 🙂

 

Jak dobrać rozmiar?

Należy zmierzyć odległość między czubkiem nosa a dołem brody. Następnie za pomocą sznurka lub metra krawieckiego zmierzyć obwód głowy na poziomie brody, pod uszami.

Wymiary porównać z tabelą rozmiarów dostępnej w zakładce “Rozmiar”.

 

Jak prać maskę?

Zalecamy prać maskę co minimum 2 tygodnie. Najlepiej prać ją ręcznie w temperaturze około 30 stopni z odrobioną detergentu. Nie powinno się prać filtrów, gdyż mogą ulec zniszczeniu.