Nasze początki

Historia Cristal Mask rozpoczęła się w 2017 roku jako odpowiedź na dramatycznie pogłębiający się problem związany z jakością powietrza w naszym kraju. Zgodnie z opublikowanymi w latach 2016 i 2017 raportach przygotowywanych przez Unię Europejską i Światową Organizację Zdrowia (WHO), Polska jest rekordzistą pod względem emisji rakotwórczego benzo(a)pirenu oraz w czołówce emisji pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10. Według danych WHO z powodu chorób wywoływanych przez zanieczyszczone powietrze w Polsce umiera ponad 46 000 osób rocznie.

Czym dokładnie jest smog?

Smog to zjawisko unoszenia się nad miastem mgiełki spalin i drobnych pyłów. Smog składa się z:

  • Cząsteczek pyłowych o ziarnach poniżej 10 mikrometrów średnicy, znanych jako PM10. Cząstki te są wystarczająco małe, aby przeniknąć do płuc. Mogą być to metale cięzkie, cząstki sadzy czy azbestu.
  • Pyłów o średnicy poniżej 2,5 mikrometra, czyli PM2,5. Prócz płuc może przenikać również do krwi. Prawie 50% emisji PM2,5 pochodzi z kotłów przydomowych.
  • WWA — wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne w tym benzo[a]piren. Jest to grupa organicznych występujących w węglu, ropie naftowej, koksie czy asfalcie. Benzo[a]piren można spotkać w dymie tytoniowym czy dymie ze spalania świec i drzew.

Co chcemy osiągnąć?

Nasza misja zawsze była dla nas bardzo klarowna: stworzyć produkt, który pomoże chronić dzieci i dorosłych przed negatywnymi skutkami ciągłej ekspozycji na smog, ale również będzie noszony z przyjemnością, a nie z konieczności. Aby spełnić nasz cel potrzebowaliśmy idealnego projektu maski,  która będzie połączeniem bezkompromisowej ochrony przed zanieczyszczeniami powietrza oraz nowoczesnego, eleganckiego wyglądu. Setki godzin i kilkadziesiąt projektów prototypów później możemy z dumną ogłosić, że udało nam się urzeczywistnić nasze marzenie.

Maski antysmogowe Cristal Casual — skuteczna ochrona w walce ze smogiem

Nasze starania i ciężka praca zaowocowały powstaniem serii masek antysmogowych Cristal Casual, które stanowią doskonałe połączenie funkcjonalności, wygody oraz nowoczesnego wzornictwa. Dowiedz się na czym polega ich przewaga nad pozostałymi produktami dostępnymi w Polsce:

  • Materiał, z którego wykonujemy nasze maski jest miły w dotyku i delikatny dla skóry. Dzięki zastosowaniu bawełnianej lamówki, nawet częste i długotrwałe noszenie maski nie powoduje podrażnień.
  • Pianka neoprenowa wykorzystana w masce „uczy się” kształtu Twojej twarzy. Oznacza to, że im dłużej ją nosisz, tym wygodniejsza i lepiej dopasowana się staje. Jest to niezwykle ważne, ponieważ idealnie dopasowana maska zapewnia najwyższą możliwią ochronę, blokując zanieczyszczenia pochodzące z brudnego miejskiego powietrza.
  • Udało nam się również rozwiązać problem uciążliwych, ciągnących za uszy gumek. W naszych maskach zastosowaliśmy wytrzymały rzep, który nie przykleja się do włosów i nie ulega procesowi pilingowania. Koniec z dobrze znanymi włóknistymi kuleczkami, które z czasem strzępią rzep i osłabiają siłę zacisku!
  • Aby zapewnić maksymalną ochronę przed zanieczyszczeniami z zewnątrz, wszystkie nasze maski z serii Casual wyposażone zostały w metalowy nosek uszczelniający. W ten sposób maska przez cały czas pozostaje we właściwej pozycji, a nieprzefiltrowane powietrze nie dostaje się do środka.
  • Jeżeli nosisz okulary, mamy dla Ciebie świetną wiadomość — uszczelniając górną część maseczki, nie musisz już martwić się o zaparowane szkła! 

Wszystkie nasze maseczki antysmogowe wyposażone zostały w wymienny filtr N95, którego skuteczność filtracji na poziomie aż 98,74% wykazało niezależne badanie laboratoryjne. Zakładając naszą maskę masz pewność, że oddychasz czystym, wolnym od szkodliwych substancji powietrzem — również zimą w centrum wielkiego miasta!

Funkcjonalność i styl w każdej sytuacji

Maski ochronne Cristal Casual to odpowiedni wybór niezależnie od miejsca i otoczenia, w którym się obracasz. Poszukujesz klasycznego kroju pasującego do biznesowych stylizacji? Przygotowaliśmy dla Ciebie model Cristal Black. Jeśli pragniesz uzewnętrznić swoje artystyczne wnętrze — wybierz Cristal Splash! A może lubisz wojskowe klimaty? Sprawdź naszą mini serię Camo.

Cristal Mask to kilkadziesiąt wzorów dopasowanych na każdą okazję. Nasze maski ochronne świetnie sprawdzą się w drodze do szkoły, pracy, na uczelnię czy na spotkaniu ze znajomymi, a dzięki aż czterem rozmiarom — S, M, L oraz XL, maski będą idealnie leżeć zarówno na dzieciach, jak i na osobach dorosłych — niezależnie od postury. Cristal Mask to idealne rozwiązanie, które pomoże Ci chronić zdrowie swoje oraz swoich bliskich. Sprawdź naszą bogatą ofertę masek ochronnych!